Rachunkowość i finanse Usługi

Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Skorzystaj z usług profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach okazuje się zwykle źródłem sporych kłopotów. Niewielkie podmioty rzadko są w stanie przyjąć specjalisty ds. księgowości na stałe, a ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, aby sumiennie pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż sądzi część czytelników – należy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż poziom współpracy okaże się satysfakcjonujący?

Plusy korzystania z usług biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić zwłaszcza z uwagi na dobro finansów. Jeśli powierzymy finanse firmy specjalistom, zyskamy gwarancję, że możliwe kontrole US nie skończą się nałożeniem grzywien. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy oraz czasu – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samemu, ani rekrutować do pracy specjalisty na stałe. Należy również wspomnieć o wygodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Obecnie nie trzeba już często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, jako że wiele kwestii można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa korzystając z e-maila.

Czym nie kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie zalecamy sugerować się jedynie cenami usług – nadzwyczaj niskie koszty usług z reguły zwiastują ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci zdobyli wymagane certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Nasz adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Similar Posts