Technologie Usługi

Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Drukowanie 3D - więcej szczegółów o tej usłudze.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest adresowana głównie do osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, konstruktorów, projektantów CAD oraz przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda firma albo osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny albo prototyp wykonanego przy pomocy technologii DMLS, SLA, SLS, FDM, i PolyJet, może skorzystać z tej usługi zakładając, że nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem świadczy też usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy też bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno informacje opracowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą SLA dla precyzyjnego tworzenia prototypów

Druk 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana również stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do osób bądź podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technologia, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk detali, bardzo wąskich ścianek, wyrazistych krawędzi oraz wygładzonej powierzchni.

Druk 3D metodą SLS

Technologia wydruku 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są następne warstwy materiału – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze zalety tej techniki wydruku 3D? SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego gwarantuje trwałość chemiczną i mechaniczną oraz precyzję konturów.

FDM – wydruk 3D modeli koncepcyjnych i prototypów

Najpopularniejszą metodą druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi atrakcyjny stosunek ceny do jakości, a także możliwość korzystania z filamentów w ogromnej gamie barw. W toku druku metodą FDM model pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej metody druku korzystają firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Similar Posts