Usługi

Spotkanie wigilijne w dużej firmie? Z cateringiem świątecznym będzie łatwiej

catering świąteczny

Boże Narodzenie to czas, który spędza się głównie wraz z rodziną, jednakże imprezy świąteczne odbywają się również w firmach. Nierzadko załoga firmy organizuje je swoimi siłami, samodzielnie gotując bożonarodzeniowe potrawy, jednak w sporych zakładach pracy ten sposób działania często nie jest skuteczny. Aby zatem pomóc sobie przy przygotowania firmowych obiadów wigilijnych, zarówno na dziesiątki osób, jak i tych w niewielkim gronie, warto skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Barszcz czerwony, ryby, uszka z kapustą i grzybami – o cateringu świątecznym

Oczywiście, na wigilijnym stole muszą stać rodzime świąteczne smakołyki. To głównie dania rybne, np. chrupiący filet z łososia lub karpia oraz zupy – obowiązkowo żurek i barszcz czerwony, a w niektórych regionach również zupa rybna. Nie powinno zabraknąć też krokiecików z grzybami i kapustą, które przeważnie spożywane są wespół z wspomnianym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby pełna bez chłodnych zakąsek, między innymi bez sałatki śledziowej czy śledzia w śmietanie. Warto również zadbać o pyszny frykas na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy lekki sernik, kutię z rodzynkami lub makowiec.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym do ostatniej chwili!

Organizację świątecznego spotkania w firmie należy zainicjować z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Należy wyznaczyć termin spotkania oraz dopasować go do harmonogramu urlopów zatrudnionych. Pozwala to precyzyjniej oszacować przypuszczalną liczbę uczestników uroczystości, a w rezultacie pomoże zamówić właściwą ilość porcji. Warto skonsultować z załogą menu i wspólnie zamówić te propozycje z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy uwielbiają. Istotne jest także to, by dowiedzieć się czy któryś z pracowników ma uczulenie, przykładowo na orzechy, które znajdują się w ciastach, lub są w ekipie firmy osoby, które nie jadają ryb oraz mięsa. Dla takich pracowników należy zamówić potrawy pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe oferujące dania świąteczne przyjmują zlecenia przez większą cześć grudnia, jednak nie warto robić tego w ostatniej chwili.

Nasz adres:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

Similar Posts