Bezpieczeństwo Tematyka stron internetowych Usługi

Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Wszystko o wirusie na stronie internetowej.

WordPress stał się w ostatnich latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, że ilość sklepów oraz stron tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się w tej chwili na miliony. Powszechność korzystania z tego CMS-a sprawia, iż strony postawione na WordPressie są popularnym celem ataków hakerskich. W sytuacji zawirusowania witryny malware, niezbędne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Po czym zidentyfikować zainfekowane strony na WordPress?

Informacje na stronie zostały zmienione bez Twojej wiedzy? Strona wysyła spam? Na witrynie pojawiły się odnośniki do obcych Ci portali? A może logowanie jest niemożliwe? To tylko parę z popularnych przykładów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takiej sytuacji konieczne jest bezzwłoczne działanie w celu identyfikacji źródła infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania bądź po atakach cyberprzestępców najlepiej powierzyć zawodowcom od tego typu działań, bowiem naprawa zainfekowanego WordPressa przeważnie wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy na co dzień zajmują się tylko tworzeniem stron i sklepów www na tym systemie zarządzania treścią.

Usuwanie infekcji ze strony internetowej – dokładne sprawdzenie plików oraz baz danych strony

Profesjonaliści podejmujący się usuwania wirusów ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych wykonują szczegółowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Badają pliki htaccess i wp-config, jak również kod wykorzystanych na stronie wtyczek i motywów. W czasie naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, zmniejszające niebezpieczeństwo powtórnej ataków. Jeżeli trwająca dłuższy czas infekcja mogła spowodować dodanie strony do wykazu zagrożeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy mogą podjąć także niezbędne kroki w celu skreślenia jej z tego typu katalogów. Odwrócenie wszelkich następstw zainfekowania nie gwarantuje, iż podobny kazus nie przydarzy się w późniejszym okresie, dlatego ważne jest cykliczne uaktualnianie CMS-a oraz używanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Similar Posts