Usługi

Wywóz i utylizacja starych mebli

Sprawdź, kto oferuje utylizację starych mebli Kraków. Zajrzyj tutaj.

Większość z nas z pewnością doskonale zna problem, jakie tworzą rzeczy, których wiele lat już nie używamy, a których nie chcemy się pozbyć z różnych względów. Żeby nie zagracały miejsca w domu, na ogół przestawiamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej bądź na poddasze. Kłopot jednak w tym, że po pewnym czasie i w tych schowkach stają się tak zagracone, iż zwyczajne ich użytkowanie okazuje się utrudnione. Dopiero to nakłania wielu z nas do wykonania dogłębnych porządków, będących sposobnością do tego, aby uwolnić się od uzbieranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy też, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie albo kupujemy zapuszczony dom. Wypada więc posiadać wiedzę, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak szybko przeprowadzić wywóz starych mebli z poddasza, mieszkania oraz piwnicy.

Zleć odbiór starych mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi odpadami

Odpady takie jak stare meble, sprzęty elektroniczne, elementy ram okien czy zużyte panele podłogowe lub ścienne nie mogą trafić do pojemnika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Chcąc je wyrzucić, możemy skorzystać z kilku możliwości. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie pakownego auta. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te odbywają się zazwyczaj raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na zdeponowanie śmieci o znacznej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona również o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Podmioty wynajmujące kontenery częstokroć świadczą także fachową pomoc przy sprzątaniu strychu, komórki lub całego magazynu.

Utylizacja mebli – powtórne pozyskanie surowca

Jeśli stare meble zostaną przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo podmiotu zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie będą spopielone ani nie trafią na wysypisko. Po zdemontowaniu ich na elementy składowe i podzieleniu ich podług surowca, z którego były wytworzone, mogą być powtórnie przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania nowych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w większości są one wytworzone, sprowadza się najczęściej do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później stosuje się do złożenia nowych garderób, łóżek albo półek.

Nasz adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Similar Posts