Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Sprawdź, gdzie nabyć panele podłogowe.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi drewnianej, a wydasz na nie znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – można je zamontować w dosłownie kilka chwil, a każdy poradzi sobie z tym bez pomocy fachowców. W jaki sposób więc układać panele podłogowe?

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Nie wolno zapominać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – trzeba odczekać dwa dni, aż wyparuje z nich zbędna wilgoć. Panele i narzędzia gotowe?

Najważniejsze zasady montażu paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe powinieneś montować startując z kąta pokoju. Przed ich montażem, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem potem sprzedawca ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się też o temperaturę podłoża – najniższa wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem okna, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi montażowemu, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Wykonane z drewna lub surowców pochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany ciepła w domu. Należy więc zapewnić im szczeliny przyścienne o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Similar Posts